باتری آیفون

باتری آیفون

با توجه به قیمت بسیار گران محصولات شرکت اپل بالاخص آیفون انتظار می رود که محصولات جانبی آن مانند اسکرین ، تاچ و باتری آیفون نیز به شدت افزایش قیمت داشته باشند. نکته بعدی این است که همان طور که می دانید آیفون های شرکت اپل یکی از بی نظیر ترین محصولات این شرکت هستند اما یکی از نقاط ضعف موجود در آن ها باتری آیفون و توان شارژدهی نا مناسب آن ها می باشد. اغلب افرادی که از آیفون استفاده می کنند از ضعف باتری آیفون به شدت ناراضی هستند و شکایت دارند. در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید خودتان عیب یابی محصول را انجام داده و عیوب آن را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز نیز از متخصصین امر بهره ببرید.

مصرف بیش از حد باتری آیفون در ابتدا طبیعی است

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که به تازگی آیفون خود را خریداری کردید و می خواهید تا اطلاعات خود را از موبایل قبلی به آیفون خود منتقل کنید باید بگوییم که شارژ خالی کردن در این مورد امری طبیعی است و نباید خود را به این دلیل نگران کنید زیرا دستگاه از حداکثر توان خود برای بازیابی اطلاعات و همگام سازی گوشی موبایل استفاده می کند تا بتواند با سرعت و دقت بالایی اطلاعات شما را انتقال دهد. در ضمن اگر در این حین گوشی آیفون شما نیاز به وای فای یا اینترنت نیز داشته باشد مصرف باتری آیفون دو برابر خواهد شد. شما برای تعمیر و یا تعویض باتری آیفون خود می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

باطری آیفون

آماده به کار موبایل آیفون

استفاده از آیفون و کار با آن یک امر پیچیده برای دستگاه می باشد هر کدام از اموری که ما با آیفون خود انجام می دهیم برای دستگاه انرژی بر خواهد بود. در نسل های جدید این محصول با توجه به بالا رفتن کیفیت تصویر و وضوح آن نیاز به انرژی و باتری در دستگاه نیز بالا رفته است. برای مثال زمانی که می خواهید از یک تصویر عکس برداری کنید یا منظره ای را ثبت و فیلم برداری کنید با توجه به پیشرفت کیفیت دوربین ها و استفاده در دوربین های ضبط فیلم 4K استفاده از باتری آیفون بسیار بیشتر از گذشته شده است زیرا قدرت پردازش و آنالیز بیشتری برای این نوع تصویر برداری نیاز است. گاهی انقدر انرژی توسط گوشی موبایل مصرف می شود که بدنه خارجی آن که از جنس فلز است به شدت داغ می شود. برای جلوگیری از این اتفاق ها به شما توصیه می شود تا گوشی موبایل خود را در حالت آماده به کار یا STAND BY قرار دهید . سعی کنید اتصال خود به اینترنت یا وای فای را قطع کنید، برای مدتی گوشی خود را بدون استفاده و ساکن در محلی قرار دهید. اما قبل از انجام این کار ها به درصد شارژ گوشی موبایل خود دقت کنید و پس از آن هم درصد شارژ را خاطر داشته باشید. خواهید دید که به مقدار بسیار قابل توجهی مصرف شارژ شما کاهش می یابد.

RESET یا RESTART

در مواقعی که عملکرد نا مطلوب یا ضعیفی از باتری آیفون خود مشاهده می کنید به شما توصیه می کنیم تا برای یک بار گوشی خود را ریست یا ری استارت کنید. امکان دارد ضعف باتری آیفون شما به دلیل یک نقص آنی در عملکرد آی فون باشد و دلیل فنی نداشته باشد شما می توانید با نگه داشتن هم زمان دو دکمه هوم و پاور گوشی خود را ریست کرده و نقص عملکردی باتری خود را از بین ببرید. اگر موبایل شما نیاز به تعویض باتری دارد شما میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما باتری آیفون شما را در محل مورد نظر شما تعویض کنند.

باطری ایفون

تنظیمات میزان مصرف باتری آیفون

در قسمت SETTING یا تنظیمات گوشی آیفون خود می توانید میزان مصرف باتری آیفون توسط هر یک از اپلیکیشن ها را مشاهده کنید. البته این قابلیت از سیستم عامل IOS9 به بعد در سیستم های آیفون به وجود آمد که نشان می دهد هر یک از برنامه های شما چه میزان از باتری را مصرف می کنند و همچنین می توانید با دانستن این موضوع استفاده خود از آن برنامه را به شدت مدیریت کنید. یک قابلیت بسیار جالب این است که شما می توانید میزان مصرف باتری آیفون خود در 24 ساعت گذشته و همچنین در 7 روز گذشته را با هم مقایسه کنید. دراین شرایط در می یابید که کدام یک از اپلیکیشن ها برای گوشی آیفون شما مخرب تر است و می توانید استفاده از آن اپلیکیشن را متوقف یا محدود سازید تا بتوانید عمر باتری خود را افزایش دهید. برای تعویض باتری آیفون خود با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما موبایل شما را تعمیر کنند و مانند روز اول به شما تحویل دهند.

AUTO BRIGHTNESS

این ویژگی که باعث می شود گوشی شما به صورت خودکار در محیط های مختلف نور صفحه نمایش خود را کم و زیاد کنید خود نیز باعث کاهش طول عمر باتری آیفون شما می شود. پیشنهاد ما به شما این است که از قسمت تنظیمات وارد شوید و این قابلیت را حذف کرده و خودتان بسته به محیط و شرایطی که هستید نور گوشی خود را کم و زیاد کنید تا به حد مطلوب برسد. پیشنهاد ما این است که در کل نور گوشی خود را از 25 % بالاتر تنظیم نکنید زیرا باعث می شود باتری آیفون به سرعت خالی شده و همچنین عمر آن کوتاه شود.

تعویض باطری ایفون

کمتر به گوشی سر بزنید

اغلب ما روزانه صد ها بار به سمت گوشی خود می رویم و آن را بی دلیل چک می کنیم در صورتی که نیازی به آن نداریم و حتی پیغام بدون پاسخی هم در لیست پیغام های ما وجود ندارد. هر بار روشن و خاموش کردن صفحه آی فون و زدن رمز و باز شدن قفل مقدار زیادی از باتری آیفون را مصرف می کند و باعث می شود گوشی ما بی دلیل دچار خالی شدن شارژ شود پس سعی کنیم این عادت بد را از سر خود بیاندازیم. در آخر اگر تمامی این کار ها را انجام دادید اما همچنان باتری آیفون شما مشکل داشت پیشنهاد می کنیم تا یک باتری جدید برای موبایل خود خریداری کرده و نکات بالا را در مورد باتری نو عملی سازید.