در سیستم عامل IOS یک سری ابزار مفید تعبیه شده است که با توجه به آن می توان میزان عمر مفید باتری آیفون را مشخص کرده وهمچنین برنامه هایی که میزان زیادی از باتری رابه خود اختصاص می دهند نیز توسط این قابلیت جدید مشخص می شود ولی در مورد سلامتی طولانی مدت اطلاعاتی در اختیار ما قرار نمی دهد.

سلامت باتری آیفون

در مورد باتری موبایل دو تعریف وجود دارد. اول عمر باتری که مقدار زمانی که گوشی با یک بار شارژ شدن انرژی را حفظ می کند و دوم هم سلامت باتری که به معنای این است که در مدت زمان طولانی باتری چقدر توانسته به قوت ابتدای خود کار کند. بدیهی است که با گذشت زمان و استفاده مکرر از دستگاه دیگر عمر باتری شما به مانند روز اول نخواهد بود و قطعا با نمونه اوریجینال و آکبند متفاوت خواهد بود و هر چه از زمان خرید موبایل ایفون شما می گذرد از عمر باتری ان نیز کاسته می شود. یکی از معضلات ما این است که اغلب موبایل ها و گجت ها امروزه دارای باتری قابل تعویض نیستند وگرنه به سادگی این مشکل تنها با خرید و تعویض یک باتری قابل حل بود و مشکل کاهش شارژ دیگر امروزه یک مشکل همگانی نبود.

دو معیار کلی برای بررسی سلامتی باتری آیفون وجود دارد:

1. میزان شارژی که باتری می تواند نگه داری کند.
2. تعداد باری که می توان باتری را بدون خراب شدن شارژ کرد.

باطری آیفون

اگر باتری شما کاملا سالم و درست باشد اگر مدتی از خرید آن گذشته باشد تنها میزان کمی از ظرفیت آکبند خود را از دست می دهد .امروزه اغلب برند های معروف و کارخانه های موبایل سازی که اپل نیز جزو آنها می باشد از یک سری باتری به نام های لیتیومی استفاده می کنند. که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. در سال هایی اخیر شرکت اپل این ادعا را مطرح کرده است که باتری های جدید آیفون طوری طراحی شده اند که حتی بعد از 500 بار شارژ شدن باز 80 درصد توان خود را برای شارژ حفظ کنند.

از بخش پشتیبانی اپل در مورد باتری آیفون سوال کنید

قبلا اگر می خواستید از سلامت باتری موبایل ایفون خود مطلع شوید باید حتما آن را به یکی از نمایندگی ها یا فروشگاه های اپل می بردید و با انجام تست های مختلف توسط کارشناسان امر متوجه می شدید که باتری دستگاه شما از وضعیت خوبی برخوردار است یا خیر یا اینکه به بخش پشتیبانی سایت اپل مراجعه کرده یا با آن ها تماس حاصل میکردید و مشکل طول عمر باتری خود را با آن ها در میان میگذاشتید در این صورت شما نیاز داشتید تا سریال محصول خود را به مسئول مربوطه بدهید تا ان ها بتوانند از راه دور مشکل شما را مرتفع سازند. بعد از بررسی های مختلف که توسط پرسنل پشتیبانی انجام می شد شما می توانستید تست های مخلتلفی را در قسمت ستینگ دستگاه خود انجام دهید و سپس از میزان سلامتی و طول عمر باتری خود مطلع شوید.

نکته قابل توجه در این رابطه این است که اپل و متخصصین آن با یک عدد معین میزان سلامت باتری را مشخص نمی کنند و به جملاتی همچون «به نظر می رسد باتری در سلامت کامل باشد» بسنده می کنند. در ادامه شما را با سایر روش های اطنینان از میزان سلامت باتری تلفن های هوشمند آیفون آشنا می کنیم.

باتری آیفون

اپلیکیشن سلامت باتری آیفون

یکی از چندین اپلیکیشن رایگانی که برای شما در دسترس است تا بتوانید وضعیت باتری موبایل خود را بررسی کنید اپلیکیشنBattrey Life Doctor است. این برنامه یک برنامه بسیار ساده و کاربر پسند می باشد و شما می توانید آن را از اپ استور در موبایل اپل خود دریافت کنید. نکته منفی این اپلیکیشن تعداد تبلیغات و ایجاد مزاحمت برای کاربر است که ممکن است از حوصله اکثر افراد خارج باشد اما با این حال این اپلیکیشن همچنان یک گزینه خوب برای بررسی وضعیت باتری دستگاه خریداری شده توسط شما می باشد.

بخش های اپلیکیشن باتری آیفون

یکی از بخش های بسیار مهم و مفید در این برنامه بخش Battery Life است که باید بسیار به آن توجه کنید و سپس بر روی گزینه جزئیات کلیک کرده و اطلاعات جامعی در مورد وضع باتری آیفون خود دریافت کنید. در این قسمت در یک صفحه سلامت باتری شما با کلمات مختلف توصیف می شود و به شما ارائه می شود و در بخش Wear Level میزان خرابی باتری خود را مشاهده می کنید. قابلیت های دیگر این برنامه این است که مواردی همچون وضعیت وصل یا قطع بودن باتری به شارژر، درصد شارژ باتری و ولتاژ باتری نیز برای شما نمایش داده می شود.

کسانی که از مک بوک استفاده می کنند و نمی توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند ما یک ابزار رایگان دیگر به نام Coconut Battery را به آن ها پیشنهاد می کنیم که علاوه بر وضعیت باتری مک بوک وضع باتری بقیه گجت های اپل مانند آی فون و آی پد را نیز به نمایش خواهد گذاشت.