iPhone 14

تعمیر آیفون 14

۱۲/۵۰۰ میلیون تومان

آیفون 14 پدیده جدید شرکت اپل می باشد، این کمپانی در تاریخ ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) 2021 از آن رونمایی کرد. این گوشی بر خلاف تصور علاقمندان به گوشی آیفون تفاوت خاصی با مدل قبلی این کمپانی نداشت،  برای بررسی و تعمیر آیفون 14 با ما همراه باشید.

هزینه ای بابت ارسال و رفت و آمد تکنسین از شما گرفته نمی شود.چنانچه سرویس درخواستی شما انجام نشد،شما ملزم به پرداخت هیچگونه هزینه ای نمی باشید.

مشکلات رایج گوشی آیفون 14

placeholder

آسیب دیدگی صفحه نمایش

placeholder

آب خوردگی

placeholder

شارژ نگه نداشتن باطری

placeholder

اشکال در تشخیص چهره

تعمیرات دیگر گوشی آیفون 14

؟؟؟ میلیون تومان

تعویض باطری آیفون 14

ادامه

؟؟؟ میلیون تومان

تعویض اسپیکر مکالمه آیفون 14

ادامه

؟؟؟ میلیون تومان

تعویض پورت شارژ آیفون 14

ادامه

؟؟؟ میلیون تومان

تعویض دوربین اصلی آیفون 14

ادامه

؟؟؟ میلیون تومان

تعویض دوربین سلفی آیفون 14

ادامه

؟؟؟ میلیون تومان

تعویض بدنه اصلی آیفون 14

ادامه

برای اطلاع از سایر خدمات با ما تماس بگیرید.

توضیحات بیشتر

آیفون 14 و تعمیر آن

در این مقاله به بررسی تعمیر آیفون 14 می پردازیم تا بدانیم در صورت خرابی این گوشی چه اقداماتی انجام دهیم و در نهایت برای رفع خرابی آن به کجا مراجعه کنیم. همراه ما باشید.

آیفون 14 به تازگی توسط شرکت اپل رونمایی شد، این مدل یک قابلیت بسیار ویژه دارد که آن امکان باز کردن گوشی از پنل پشتی است این قابلیت پس از آیفون s4 برای اولین بار در این سری از آیفون فعال شده است؛ طبق آنچه که اپل اعلام کرده است نمایشگر و پنل پشتی این مدل با دو پیچ و دو کانکتور به بدنه اصلی متصل می شود، بنابراین امکان تعویض آن بسیار راحت تر شده است، شاید برایتان عجیب باشد امــا این تغییر در سری 14 آیفون به اندازه ای بزرگ است که اغلب افراد باور دارند در مراسم رونمایی از این گوشی لازم بود تا به این قابلیت اشاره میشده است.

در مجموع بدنه آیفون 14 از سه قسمت بدنه پشتی، بخش اصلی و نمایشگر موبایل تشکیل شده است، با توجه به اسنادی که اپل بصورت ویژه در اختیار اپ استورها و مراکز تعمیر آیفون 14 قرار می دهد، این گونه اشاره شده است که اگر پنل پشتی موبایل، نمایشگر و دوربین های آن هیچ آسیبی ندیده باشد در نهایت آسیب تنها به بخش سخت افزاری میانی مربوط باشد، همین بخش از موبایل از طریق پنل پشتی به راحتی توسط تعمیرکاران قابل تعمیر یا تعویض است به این معنا که از همان پنل پشتی، نمایشگر و دوربین ها استفاده می کنند و تنها قسمت سخت افزار بخش میانی آن تعویض می شود.

طراحی بخش داخلی آیفون 14 به صورت کامل تغییر کرده است و در نهایت تعمیر آن نیز نسبت به مدل های گذشته بسیار راحت تر شده است، شاید برای شما سؤال باشد که این تغییر در طراحی چه تفاوتی با مدل های قبلی دارد، زیرا هیچ شخصی نمی تواند خودش موبایلش را تعمیر کند پس سخت یا آسان بودن تعمیرات آنچه مزیتی برای کاربر دارد؟!

 

تعمیر آیفون 14

در نظر بگیرید موبایل خود را برای تعمیر به مراکز تعمیر موبایل از جمله موبایل فیکس می برید، اگر تعمیر ایفون 14 شما سخت باشد و مدت زمان طولانی یک تعمیرکار را صرف تعمیر موبایل شما کند در نهایت علاوه بر هزینه قطعات استفاده شده یا تعویض شده در موبایل شما دستمزد فرد نیز بسیار بیشتر است زیرا زمانی که برای تعمیر موبایل صرف شده است بسیار زیاد بوده، بنابراین هرچقدر تعمیر موبایل آسان تر باشد در نتیجه هزینه های آن بسیار کاهش می یابد.

البته توجه داشته باشید در اسناد رسمی و داخلی اپل که برای نمایندگی های مجاز تعمیرات ارسال شده است، به این نکته اشاره شده که پس از جایگزین شدن پنل پشتی شیشه ای لازم است تا این گوشی ها به طور نرم افزاری کالیبره شوند و در صورت عدم انجام این کار به احتمال زیاد هشدارهای متفاوتی دریافت می شود، البته تعمیرکاران غیرمجاز در بسیاری از مواقع این محدودیت و هشدارها را دور می زنند.

همچنین در همین حال آیفون پرو و پرومکس 14 همچنان از طریق نمایشگر باز می شوند و اپل در طراحی بدنه آن ها تغییری لحاظ نکرده است.

خدمات تخصصی تعمیرات آیفون 14

از مهم‌ترین خدمات در تعمیر آیفون 14 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعمیر و تعویض دوربین
 • تعمیر و تعویض ال سی دی آیفون
 • تعمیرات نرم افزاری
 • تعمیر و تعویض باتری آیفون
 • ویروس کش و از بین بردن ویروس های نرم افزاری
 • تعویض سوکت شارژ
 • تعمیر برد آیفون 14
 • تعمیر و تعویض آی سی تغذیه
 • رفع تمامی مشکلات آی کلود
 • تعویض مدار شارژ
 • تعمیر شارژر
 • بازیابی اطلاعات و اصلاح تنظیمات

هزینه تعمیر آیفون 14

همانطور که پیش تر اشاره شد تعمیر آیفون 14 موبایل ساده تر از مدل های دیگر است، بنابراین هزینه آن نیز تا حدودی کمتر است امــا برای برآورد هزینه نهایی ابتدا موبایل شما توسط کارشناس بررسی شود تا مشخص شود کدام قطعه آسیب دیده و میزان خرابی آن چقدر است، سپس تعیین می شود هزینه تعمیر آیفون 14 در چه حدود است.

به‌عنوان مثال اگر خرابی آن نرم افزاری باشد یا در صورت آسیب دیدن قطعات قابل تعمیر باشد قطعاً هزینه کمتری برای تعمیر آن لازم است اما اگر نمایشگر موبایل آسیب ببیند نیاز است حتماً تعویض شود و به تبع هزینه تعمیر آن نیز بالاتر می رود و قیمت قطعه جدید نیز به هزینه تعمیرات اضافه می شود.

 

تعمیر iPhone 14

همچنین اگر باتری آیفون خراب شود و نیاز به تعویض داشته باشد، در درجه اول پیدا کردن باتری و قطعات اورجینال برای تعمیر آیفون 14 و تعویض قطعه بسیار کمیاب است و از طرفی پس از پیدا شدن قیمت آن نیز بسیار بالا است؛ پس در نگهداری موبایل آیفون به خصوص آیفون 14 بسیار کوشا باشید زیرا در صورت نیاز به تعویض هزینه بالایی را متحمل خواهید شد.

خاموشی دستگاه و روشن نشدن آیفون ۱۴

اگر زمانی باتری گوشی شما خالی شده و به همین دلیل خاموش شود، پس از وصل کردن موبایل به شارژر با نمایش علامت باتری به صورت خودکار روشن می شود؛ امــا در مواردی ممکن است این اتفاق نیفتد و موبایل شما با وجود باتری همچنان خاموش بماند.

در این صورت موبایل شما در بخش ICpower دچار ایراد شده است، این قطعه در موبایل وظیفه تأمین انرژی از طریق توزیع نیرو از سمت باتری به سمت مادربرد را بر عهده دارد که در صورت خرابی دستگاه روشن کردن آن امکان پذیر نمی باشد، اگر با چنین مشکلی رو به رو شدید و حتی پس از کامل شدن شارژ باتری هیچ تغییری در آن احساس نشد حتماً در اولین فرصت به مراکز تعمیرات موبایل آیفون مراجعه نمایید.

کلام آخر

در اغلب موارد مشکلات سخت افزاری که در آیفون بوجود می آید بر اثر اصابت ضربه، افتادن بر روی زمین یا برخورد با شی‌ء سخت است که برای محافظت از موبایل و پیشگیری از این مشکلات بهتر است حتماً از قاب موبایل محکم و ضد ضربه استفاده تا از صفحه نمایشگر، دوربین و بدنه موبایل محافظت کند.

تعمیر آیفون 14همچنین با توجه به اینکه قطعات داخلی آیفون 14 تماماً دارای تراشه های ریز است بنابراین در صورت پرت شدن از ارتفاع ممکن است، بخش میانی آن نیز با مشکل رو به رو شود و نیاز به تعمیر دارد؛ در صورت هرگونه خرابی و یا ایراد فنی در موبایل خود می توانید از کارشناسان موبایل فیکس کمک بخواهید و تعمیر آیفون 14 خود را صفر تا صد به این مجموعه واگذار کنید. (مجموعه موبایل فیکس اولین ارائه دهنده خدمات و تعمیرات تلفن همراه و دستگاه‌های مشابه در محل است)

این مجموعه با رعایت حقوق تمامی کاربران از داده های شخصی شما محافظت کرده و با مناسب ترین هزینه و دستمزد تمام خرابی موبایل شما را رفع می کند، برای اطلاع از تمامی جزئیات با کارشناسان موبایل فیکس در تماس باشید.