نمایندگی اپل

نمایندگی اپل

نمایندگی اپل ؛ قبل از خرید هر گوشی موبایل لازم است تا بدانید برند مورد نظرتان در ایران نمایندگی معتبر رسمی دارد یا خیر. وجود نمایندگی از دو جهت برای شما مفید است اول اینکه بدانید کالایی که دارید تهیه می کنید کاملا اورجینال و اصیل است و کالای فیک یا تقلبی برای شما به فروش نمی رسد و دوم این که پس از خرید اطمینان دارید که در صورت وجود مشکل و ایراد می توانید از خدمات پس از فروش آن بهره ببرید.

در مورد نمایندگی اپل می توان گفت چون این کالا بسیار کیفیت بالایی دارد پس طبیعی است که مشتریان به دنبال خریدن این کالا باشند – جدا از بحث وجود یا عدم وجود نمایندگی اپل – اما در ایران یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن هم این است که به دلیل وجود تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران شرکت اپل در ایران نمایندگی اپل رسمی ندارد یعنی می‌ توان گفت اغلب برندهای آمریکایی در ایران نمایندگی رسمی خود را ندارند و مشتریان این برند ها از دریافت خدمات پس از فروش از سوی برند های منتخبشان بی نصیب هستند.

نمایندگی اپل

اما اینجا سوال من این است که آیا با علم به این که اپل در ایران نمایندگی رسمی ندارد شما از خرید کالاهای شرکت اپل و گوشی موبایل آیفون منصرف می‌شوید؟ جواب درست این است که این گوشی با کیفیت را از دست ندهید و آن را بخرید اما اگر روزی نیاز به خدمات پس از فروش.پیدا کردید باید چه کنید ؟ شاید بگویید که شما مالک یکی از گوشی های آیفون هستید و آن را با تضمین و گارانتی در ایران خریدید آیا می‌شود به این گارانتی و تضمین اطمینان کرد ؟ آیا خدمات پس از فروشی که در ایران ارائه می‌شود رسمی و قابل اعتماد است ؟ در مطلب زیر به طور کامل تمام این موارد را برای شما شرح خواهیم داد

گارانتی  نمایندگی اپل در ایران

ادعای غلط یا درست اغلب موبایل فروشی های سطح کشور این است که گوشی آیفون و محصولات اپل را با گارانتی به شما عرضه می کنند. نکته جالب اینجاست که زمانی که شما درخواست گوشی بدون گارانتی دارید قیمت آن چیزی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان ارزان تر از گوشی آیفون با گارانتی است همانطور که گفتیم در ایران نمایندگی اپل وجود ندارد پس این فروشگاه ها چگونه گارانتی می دهند و تضمین می کنند تا خدمات پس از فروش مناسب به شما ارائه دهند ؟

گارانتی واسطه نمایندگی اپل در ایران

در ایران شرکت‌های واسطه وجود دارند که دارای متخصصین و مشاوران حرفه ای بوده و در صورت مشکل برای گوشی آی فون شما آن را تعمیر می کنند و برای این خدمات در هنگام خرید گوشی مقداری پول بیشتر از هزینه خود گوشی آیفون دریافت می‌کنند . این گارانتی به هیچ وجه گارانتی رسمی نمایندگی اپل نبوده و گارانتی این شرکت ها بسته به شرکت مورد نظر متفاوت بوده و موارد زیادی از خدمات را شامل می ‌شود. چیزی که مسلم است این است که قطعاً مواردی که این شرکت ها پوشش می‌دهند کمتر از مواردی است که خود شرکت اپل برای گوشی های آیفون انجام می دهد

نمایندگی آیفون

خدمات رسمی نمایندگی اپل

خدماتی که شرکت اپل برای مشتریان خود بدون گارانتی ارائه می دهد شامل :

اول ۹۰ روز پشتیبانی تلفنی به صورت آنلاین و کاملا رایگان و ۲۴ ساعته و 7 روز هفته می باشد و دوم تعمیرات و رفع مشکلات سخت افزاری به مدت یک سال . که این خدمات صرفا برای کسانی است که گوشی آیفون را از نمایندگی های معتبر شرکت اپل خریداری می کنند. اما موارد زیادی هم هست که شرکت اپل آنها را جزو گارانتی آیفون محسوب نمی کند و در صورت مشکل شما نمی توانید آن را به نمایندگی های آیفون ببرید.

خدمات خارج از گارانتی گوشی آیفون

اول مشکلات باتری است اگر باتری شما ضربه دیده باشد یا مشکل پیدا کرده باشد گارانتی شرکت اپل هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارد. دوم شکستن صفحه نمایش گوشی است اگر صفحه نمایش شما ضربه دیده یا دچار شکستگی شده است و تاچ آن دیگر قابل استفاده نیست نمایندگی اپل برای تعمیر آن از شما وجه دریافت خواهد کرد و هرگز آن را به صورت کاملا رایگان برای شما تعمیر نخواهد کرد زیرا جزوه قوانین و مقررات گارانتی شرکت نمی باشد .

در ضمانت نامه آیفون نوشته شده است که در صورتیکه گوشی شما آب بخورد یا درون آب بیفتد و پس از آن دچار نقص در عملکرد بشود نمایندگی اپل هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مسئله قبول نمی کند و شما برای تعمیر آن باید دوباره وجهی بپردازید . از موارد دیگری که نمایندگی اپل در مورد آن گارانتی ندارد گم شدن یا دزدیده شدن گوشی شما است اگر به هر دلیلی شما گوشی خود را گم کنید یا آن را از شما بدزدند نمایندگی اپل برای شما کاری نمی کند و شما محبورید یک گوشی جدید تهیه کنید.

نمایندگی رسمی اپل

پیشنهاد ما برای دارندگان آیفون

در کل در مورد کسانی که داخل ایران زندگی می‌کنند باید بگویم که شرکت هایی که به صورت واسطه برای شما خدمات پس از فروش ارائه می دهند مشکلات زیادی را پوشش دهی نمی کنند و ولی در قبال آن مقدار زیادی پول از شما طلب می کنند که در مورد یک گوشی آیفون سری آیفون 8 حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است. این است که اگر می خواهید گوشی تهیه کنید آن را بدون گارانتی تهیه کنید زیرا این پول عملاً برای شما استفاده ای ندارد و اکثر مشکلاتی که گوشی شما با آن مواجه است را نمی‌توان توسط ضمانت شرکت‌ های واسطه انجام داد.

نکته بعدی این است که گارانتی این شرکت ها محدود بوده و اکثرا بین ۶ ماه تا یک سال متغیر است در مورد گوشی های آیفون می توان گفت که چون از کیفیت بسیار بالایی در ساخت برخوردارند عملاً در یک سال اول شما مشکلات زیادی با این گوشی ها پیدا نخواهید کرد و گارانتی شما بدون استفاده باقی خواهد ماند و پول شما دور ریخته می شود . پس به جای استفاده از خدمات شرکت های واسطه سعی کنید در حفظ و نگه داری گوشی موبایل آی فون خود کوشا باشید تا حداقل آسیب ها به آن برسد.